“Doyuncaya, tıksırıncaya, patlayıncaya kadar yiyin” CHP’de akraba atamalarına devam

  HABER7

31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde ‘liyakat’ naraları atan CHP’li isimler peş peşe akrabalarını belediyelerdeki önemli görevlere getirmeye başladı. Seçimlerin hemen ardından başlayan atamalara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yakınlığıyla bilinen Tolgahan Erdoğan, Sarıyer Belediyesi‘nde yapılan bir ‘akraba ataması’nı sosyal medya hesabından duyurdu.

“BAŞKANLIK DİYETİ ÖDENİYOR”

Tolgahan Erdoğan, “Başkanlık diyeti ödeniyor” başlığıyla yaptığı paylaşımda Sarıyer Belediye Başkanı Oktay Aksu‘nun Mali Hizmetler Müdürlüğüne Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek‘in yeğeni Meltem Sarıoğlu’nu atadığını duyurdu. Sarıyer Belediyesi’nin internet sitesinden bakıldığında da Sarıoğlu’nun atamasının gerçekleştiği görüldü.

Aksu’nun başkan seçilmesine ilişkin bilgiler aktaran Erdoğan, “Oktay Aksu’nun Belediye Başkanı olmasında Gökan Zeybek’in etkisinin olduğu biliniyor. Sarıyer Belediyesinde boşalan Özel Kalem Müdürlüğüne Gökan Zeybek’in danışmanı olan Armağan Büyükkarakaş’ın getirileceği iddia ediliyor.” dedi.

CHP’deki akraba atamalarına tepki gösteren Erdoğan “Yiyin efendiler, yiyin; bu han-ı iştiha sizin; Doyuncaya, tıksırıncaya, patlayıncaya kadar yiyin!” ifadelerini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir