Bu özellik telefon kırdırtır! Instagram’a reklam molası geliyor

Meta’dan, oldukça ilginç ve bir o kadar da sinir bozucu bir özellik geliyor. Instagram, kullanıcıların akışlarını kaydırırken aniden beliren ve en az 3-5 saniye boyunca atlanamayan reklamlar olan “Ad Breaks” (Reklam Molası) özelliğini test etmeye başladı. İşte, Instagram keyfimizi bozan özelliğin detayları…

Yeni Instagram özelliği kullanıcıları çıldırttı, Reklam Molası ile gezinme keyfi bitti

Meta, yani Facebook ve Instagram’ın sahibi olan şirket, her zaman reklamlara dayanarak ayakta kaldı. Şimdi ise Instagram, yeni özelliği olan Reklam Molası ile gezinme keyfinizi kesintiye uğratarak, sizi mecburi reklamlara maruz bırakıyor.

Instagram son zamanlarda gizlilik kuralları ve TikTok’un yükselişi gibi faktörler yüzünden para kazanmakta biraz zorlanıyor. Bu yüzden de, kullanıcıları sinir etme pahasına Reklam Molası gibi farklı yollar deniyor. Uygulama içi satın alımlar, abonelikler derken şimdi de atlanamayan reklam molası.

Meta, yoğun şikayetlere rağmen bu yeni özellik hakkında hiçbir resmi açıklama yapmadı. Bu durum da haliyle kullanıcıları ciddi anlamda çileden çıkardı. Reddit ve X (eski adıyla Twitter) kullanıcılarının bu konuda döktüğü gözyaşları ve haykırışlarıyla dolup taşıyor. İşte birkaç örnek:

Bir Reddit kullanıcısı, “İki gündür çıldırdığımı sanıyordum çünkü şu anda bu benim başıma geliyor… ve hoşça kal Instagram. Buna ihtiyacım yok,” diye isyan etti. Başka bir kullanıcı ise, bu özelliği kullanıcıları yabancılaştırabilecekkorkunç bir iş kararıolarak eleştirdi. Bir Twitter kullanıcısı “Bu reklam araları yüzünden TikTok’a geçiyorumdedi.

Şu anda Instagram Reklam Molası özelliği sadece küçük bir kullanıcı grubunda test ediliyor. Meta, kullanıcıların tepkilerini ölçmek ve reklam gelirlerini artırıp artırmadığını görmek için bu testi yapıyor. Peki bu test sonuçları ne olacak?

Kullanıcılar gerçekten Instagram’ı terk edecek mi yoksa bu yeni özelliğe alışacak mı? Bekleyip göreceğiz. Siz ne düşünüyorsunuz? Instagram’ın bu yeni özelliği sizce de fazla mı can sıkıcı? Yoksa zamanla alışır mıyız? Yorumlarınızı bizimle paylaşın ve bu konuda ne düşündüğünüzü tartışalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir